عکس پشتیبان سیستم
درباره ما
از پشتیبان سیستم در پنج‌شنبه، 26 آذر 1394، 5:28 عصر
 

درباره ما

بسم الله الرحمن الرحيم

الحمدلله رب العالمین

خداوند به انسان آنچه را نمی دانست آموخت.

معلّمی یک هنر است.

سلام و درود بی پایان ما نثار شمع فروزان راه بشریت، محّمد مصطفی صلّی الله علیه و آله و سلم ؛

و عرض ادب و احترام به استاد حکیم و فاضل، دانشمند عزیزم، جناب دکتر قربانی مقدّم که ایده راه اندازی این سامانه آموزشی را به من هدیه نمود؛

و سپاس فراوان از دوست بامحبت و اندیشمندم، جناب مهندس مهدی لقایی عزیز، که بزرگ ترین یاور و پشتیبان بنده در راه اندازی این سامانه آموزشی هوشمند و نوین بودند.

و باز شکر خدای را عزوجل که طاعتش موجب قربت است و به شکر اندرش مزید نعمت...

و درود و رحمت بی حساب الهی بر پدر، مادر و همسر گران قدرم که با دعا های خیرشان، در راه اندازی این محبت الهی مرا سخت یاری کرده و امیدبخش و چراغ راهم بودند.

 

مقدّمه: 

 

همیشه یکی از مشکلات بزرگ آموزشی و پرورشی، بعد مسافت و نایاب بودن منابع و اساتید مربوطه در زمانهای خارج از کلاس درس و مدرسه و حتی فضای آکادمیک دانشگاهی بوده و هست.

این مطلب، خود به تنهایی یکی از دغدغه های اصلی ذهن من بود؛ که خودم خیلی گرفتارش بوده و هنوز هم هستم.

علاوه بر این مطلب، خیلی اوقات، برپایه ی تجارب و مشاهدات روزانه و کاری ام متوجّه می شدم که نوآموزانم به شدّت نیازمند یک سری تعالیم و آموزه هایی هستند که امکان دسترسی به آنها به سادگی فراهم نمی باشد. حتی در مواردی خودم هم یقین داشتم که این مطلب به شکل مطلوب اساساً موجود نیست؛ یا لااقل این حقیر از آن بی اطّلاعم.

بر همین اساس با پیشنهاد بسیار جالب و عالی استاد ارجمندم، جناب دکتر قربانی مقدم، و مساعدت و همراهی کریمانه دوست عزیزم جناب مهندس لقایی، بر آن شدم تا با راه اندازی این سامانه آموزشی ، بتوانم مطالب، دانسته ها و تجربیات خود را به ساده ترین و سریع ترین شکل ممکن در اختیار عزیزانی قرار دهم که برای امر تعلیم و تعلّم ارزش قائل شده؛ و از همه مهم تر، دوست دارند با یادگیری پویا و فعالشان، راه پیشرفت و تعالی را بهتر و سریع تر پشت سر بگذارند.

حال ممکن است این سوال برایتان بوجود آمده باشد که سامانه آموزش الکترونیکی چسیت؟ و قرار است چه اتّفاقی را شکل دهد که این مقدّمه پیشنیاز معرّفی این سیستم (سامانه) اجرایی و آموزشی شده است!

سامانه آموزش الکترونیکی یا همان LMS، در اصل یک نوع برنامه یا نرم افزاری است که با ارائه یک سری امکانات، توانایی ها و فضاهای مطلوب به مدرسین و دانشجویان، امکان ساخت یک دانشکده فعال، پویا و در عین حال سهل الوصول را در دنیای قدرتمند و بی حد و مرز مجازی یا اصطلاحاً همان شبکه اینترنتی، ولی کاملا به شکل واقعی و قابل لمس فراهم می سازد.

در این سامانه تخصصی، شما می توانید با دریافت نام کاربری (user name) و کلمه عبور (password) از استاد معرف که خود ایشان جزو اساتید همین سامانه می باشند، کلاس یا دوره های مورد نیاز خود را انتخاب نموده و با پرداخت هزینه کلاس از طریق سامانه (غیر حضوری) یا دستی (حضوری) و طی کردن مراحل ثبت نام در آن کلاس یا دوره آموزشی شرکت نمایید.

البته این امکان در این سامانه پیشبینی شده است که مخاطبین، مراجعین یا مشتاقان این دوره ها بتوانند به صورت میهمان در یک یا چند جلسه شرکت کرده و در صورت تمایل بعد از گذراندن مراحل ثبت نام،در کلاس ها یا دوره های آموزشی این مجموعه شرکت فرمایند.

چون این سامانه در اصل یک دانشکده آموزشی اما به صورت الکترونیکی است؛ و تمام شرایط و امکانات داخلی آن، برای کلاس استاد می باشد، پس به طور طبیعی ورود به آن مانند سایر سایت های علمی یا آموزشی نخواهد بود.

با تشکر از این که وقت گذاشته و این توضیحات را با دقّت ملاحظه و مورد توجه قرار دادید.

پیشاپیش برایتان آینده ای شاد و آخرتی سبز و آباد را از ایزد منان خواستارم.       

ارادتمند

مدیریت سامانه آموزش الکترونیکی

                 فرامرز علی خمسه                 

(توسط مدیر آموزش ویرایش شد - زمان اصلی طرح مطلب شنبه، 7 آذر 1394، 6:11 عصر بوده است)

(توسط مدیر آموزش ویرایش شد - زمان اصلی طرح مطلب شنبه، 7 آذر 1394، 6:14 عصر بوده است)

(توسط مدیر آموزش ویرایش شد - زمان اصلی طرح مطلب شنبه، 7 آذر 1394، 6:15 عصر بوده است)

(توسط مدیر آموزش ویرایش شد - زمان اصلی طرح مطلب شنبه، 7 آذر 1394، 6:20 عصر بوده است)

(توسط مدیر آموزش ویرایش شد - زمان اصلی طرح مطلب پنج‌شنبه، 26 آذر 1394، 5:09 عصر بوده است)

(توسط مدیر آموزش ویرایش شد - زمان اصلی طرح مطلب پنج‌شنبه، 26 آذر 1394، 5:12 عصر بوده است)

(توسط مدیر آموزش ویرایش شد - زمان اصلی طرح مطلب پنج‌شنبه، 26 آذر 1394، 5:16 عصر بوده است)

(توسط مدیر آموزش ویرایش شد - زمان اصلی طرح مطلب پنج‌شنبه، 26 آذر 1394، 5:20 عصر بوده است)